Почесний президент Федерації баскетболу України про успіх черкащанина в НБА

20 Червня, 2024

Почесний президент Федерації баскетболу України, легенда українського баскетболу, екс-гравець НБА Олександр Волков в інтерв’ю пресслужбі ФБУ поділився думками щодо завоювання вихованцем БК «Черкаські Мавпи» Святославом Михайлюком титула чемпіона НБА у складі Бостон Селтікс.

Наскільки важливим для українського баскетболу є перемога Свята із Бостоном?

– Безумовно, це історичний факт. Це залишиться в історії українського баскетболу назавжди, тепер у нас два чемпіони НБА, ще й в таких командах, як Лейкерс та Бостон. Михайлюк пройшов відносно важкий шлях: колледж, куди він потрапив молодим у нову культуру, але заключні два роки в Канзасі був одним із лідерів команди. Потім потрапив в НБА. Але зараз хотілося б, щоб йому більше довіряли тренера, адже у нього вистачає таланту та можливості грати більше. Але в таких командах, як Бостон, чемпіонській команді із надзвичайно талановитим ростером, конкуренція надзвичайно висока. На його позиції багато сильних гравців, але він у складі Селтікс, він чемпіон НБА і це дуже важливо.

Хочу привітати Свята, його родину, а також людей, які доклали руку до його розвитку. Він вихованець Черкаських Мавп, якими займався Михайло Бродський, Сергій Одарич. Максим Міхельсон — перший тренер Свята, це все люди, які тепер можуть пишатися тим, що допомогли створити чемпіона НБА з України.

Зі свого боку можу сказати, що коли ми вперше побачили Михайлюка, я відразу зрозумів, що він буде в НБА і в 2014 році ми переговорили з Майком Фрателло про Святослава. Майк до нього придивився і потім вирішив взяти його до складу на чемпіонат світу. В 17 років він отримав можливість пограти на найвищому рівні.

Я радий за Свята, надіслав йому коротеньке привітання. Він досяг вже хорошого баскетбольного віку, будемо сподіватися він підпише новий контракт із Бостоном, або знайде новий хороший контракт із іншим клубом. Свят вже не новачок в НБА, його там добре знають, він пограв за шість команд. У нього величезний досвід, його знають тренера, асистенти, гравці, всі знають його можливості.

Звичайно, мати у складі чемпіона НБА — це завжди престижно. Я бажаю йому лише успіху з підписанням нового контракту з Бостоном або іншою командою ліги. Але є і альтернатива — сильні європейські клуби, цей варіант теж можна розглядати. Це питання більше до нього, його агентів, родини. Хотілося б, щоб, маючи такий титул, про який навіть мріяти страшно, він знайшов місце, де зможе проявити всі свої таланти.

Наскільки є важливим чемпіонство Свята для молодого покоління українських гравців, для популяризації спорту в країні?

– Будь-який успіх для України зараз, це як ковток води у пустелі. Будь-який успіх дає надію, підбадьорює молодь, яка починає свій баскетбольний шлях або робить перші кроки в інших видах спорту. На сьогодні можна вже осягнути шлях Свята — ким він був, де починав, куди він потрапив і чого досяг. У нього неймовірний проміжний результат — чемпіон НБА, стільки років у лізі. Це стимул та мотивація для молоді та престиж для України в цей важкий час.