Футбол Уманщини від Ігоря Соболенка: 90 хвилин з О.Казанюком – сезон 2020 під мікроскопом. Частина 2

4 Січня, 2021

Продовження бесіди редактора футбольного сайту з головним тренером ФК «УТК» (Паланка, Уманський район).

  1. Чемпіонат «УТК» розпочали з двох домашніх мінімальних перемог над «Росавою» та «Олімпом» по 2:1. Важкий старт був? Ви були задоволені командою?

Справа в тому, що в сезоні 2020 року що «Олімп», що «Росава» були зовсім інші. Що стосується самої нашої гри, то, мабуть, ті два стартові матчі по якості, по малюнку були найкращими в першому колі. Повторюся – саме по якості. Ми створили достатньо моментів. Після двомісячної перерви ми достатньо зіграно виглядали. Ми небагато забивали, але виглядали нормально.

  1. Після, давай відверто, прохідного матчу проти канівчан на «УТК» очікував приїзд минулорічного чемпіона області «Альтаїр». Принципова заруба між тріумфаторами області двох останніх сезонів. Провальний старт драбівчан не залишав їм жодного права на ще одну невдачу. Вийшло надвидовищно і драматично. Ти погоджуєшся, що ми тоді відверто «відпустили» гостей, яких могли остаточно «поховати» як конкурента в сезоні?

Я тільки згоден з тим, що ми їх «відпустили». Але ж «поховати» ми їх не «поховаємо». Там є також свій президент, який має свої плани. І тільки він може знати, щоб там було далі. Ну а за гру з «Альтаїром» залишився певний осад. Переграли їх якби повністю. І не забили чимало. Десь впевненості не вистачало. Особливо нашим молодим хлопцям. А так як розвивався матч, то і нічия для нас у підсумку була непоганим результатом. Тому що сама гра була дуже весела, напружена. Багато ходило якихось розмов, що «Альтаїр» вже ледь не «все». Можливо то теж на нас якось вплинуло. Але матч був дійсно цікавим, видовищним, багато моментів, багато голів. Це футбол. Ми ж не зіграли внічию з минулорічними канівчанами. Зіграли з командою, яка за рік до того зробила в області «золотий дубль».

  1. Наступний матч для «УТК» був не менш принциповим а можливо і більш – дербі проти «Базиса». Перша поразка в сезоні? Що не так пішло?

Знову ж таки нами змарновано кілька моментів у першому таймі. І одна помилка на самому початку другого тайму. Десь мене не почули в перерві центральні захисники. Я їм конкретно вказував, як їм діяти з гравцем, який нам і забив той гол. Мене не почули. І дали йому більше простору. Отримали гол швидкий по перерві. Далі вже, як кажуть, відбиватися на тому полі, де нам запропонували грати, набагато легше, ніж створювати свої моменти. Але ми старалися, йшли вперед. Але не забили… Суддівство, не суддівство… Не дали пенальті на самому початку гри. Але саме головне, що ми не виконали установку на гру.

  1. Перемога над «Авангардом» теж не була легкою?

Не було легко, тому що цього року в «Авангарді» , можна сказати, були зібрані непогані футболісти. І коли команда приїжджає з поганого поля і потрапляє на чудовий газон, в гравців мов крила ростуть і хочеться показати себе. І це як додатковий фактор вмикається. І знову ж по цій грі, як по всьому колу, ми мали багато нереалізованих моментів. Рахунок 3:0, але мало бути більше. Три очки і ми задоволені результатом.

  1. Заключний матч першого кола в Золотоноші був за перший рядок в таблиці Вже тоді всі розуміли, що то може бути одним з матчів за чемпіонство?

В нас були думки, що перемогою ми можемо закінчити перше коло на першому місці. І хотіли звісно то зробити. Щодо чемпіонства то так далеко не заглядали. Але вже тоді розуміли, що суперник до того моменту ще жодного м’яча не пропустив і лише раз втратив очки. Готувалися серйозно до матчу.

По самій грі. Непроста. І маю таку думку, що ми в першому таймі повністю переграли суперника. Пропустили гол на останній хвилині тайму. «В роздягальню». Хоча свої моменти самі не використали. А в другому таймі йшла навала, поспішали, хотіли відігратися. Суперник гарно захищався. І не дав практично шансів створити 100-відсоткові моменти. Так, ми володіли ініціативою, було бажання. Але, нажаль, зрівняти рахунок не вдалося. І так вийшло, що в першому колі «Златокрай» зробив собі чемпіонський заділ…

  1. Погоджуєшся, що другий тайм в Золотоноші був чи не найгіршим в сезоні?

Не сказав би так. Просто тому сприяла ситуація, що складалася. Треба було відіграватися, ми спішили. Це тиснуло на нас. Вони собі грамотно стали в своїй штрафній. В них непогані захисники, є досвідчені люди. Десь вибили м’яч , десь потягнули час… Так що сказати, що найгірший тайм… Мабуть, були і гірші…

  1. Пауза між колами чемпіонату була незвично коротка. Часу розкачуватися не було. Що загалом резюмуєш за перше коло?

Перше коло вийшло незвичним. Підготуватися, щось награти просто не було часу. Вийшло так, що ми його, мабуть, провели не дуже впевнено. Але саме неприємне, що була велика кількість нереалізованих нами моментів. По тій таки фізичній формі ми нікому не поступалися. А ось реалізація… Це не дозволило набрати максимум очок. І, нажаль, це десь перенеслося і на друге коло…

 

Джерело: umanfootball.com.ua