Футбол Уманщини & Олександр Казанюк: третя частина інтерв’ю

5 Січня, 2021

Продовження бесіди редактора уманського футбольного сайту Ігоря Соболенка з головним тренером ФК «УТК» (Паланка, Уманський район).

  1. Ти згоден, що команда потребувала тоді позитивного психологічного імпульсу? Наступні матчі у кубку проти першолігового суперника та в чемпіонаті проти аутсайдера були якраз дуже доречними так розумію? Що то була за історія з матчем у кубку проти «Базиса-2», який не відбувся? Той зірваний матч негативно впливав на команду?

Почну з того, що в нас після гри з «Олімпом» відбулася серйозна розмова в середині колективу. Ми без остраху якогось висловилися відверто один одному які є претензії. Я почув футболістів. Я так розумію, що вони почули мене. І зробивши висновки, ми перезавантажилися. І видали такий потужний відрізок – виграли всі матчі чемпіонату, що завершилися, вийшли у фінал кубка. І нам буквально трішечки не вистачило на самому фініші. Але та розмова в нас тоді відбулася. І я вважаю, що вона багато позитивного дала. В тому плані, що ми більше зібралися, згуртувалися, що хтось знайшов в собі сили подивитися на все по-іншому. Навіть було видно, що гравці, які мали в першому колі менше ігрової практики, в другому колі виходили, грали і на них було приємно дивитися, вони повернулися до своєї кращої форми.

  1. Ну Бог з ним з тим зірваним кубковим матчем. Над «Роденем» відтягнулися по повній? Потім був виїзд у Драбів. Там «УТК» до того ніколи не перемагали. І тут команда на найгіршому газоні в чемпіонаті видала гру-феєрверк! Що то було?

Скажу, що по самій грі, по малюнку, по тренувальному процесу то такі ігри, як в Драбові, не мають бути виключенням. Хлопці мають вірити, що ми тренуємося стабільно тричі на тиждень і ми маємо в суботу вигравати за рахунок цього. За рахунок того, що ми правильно готуємося, що процес іде, що ми все в то вкладаємо, душу. Що стосується суперника нашого, то команда просто з’їжджається на одну гру. Про якусь фізичну форму, награвання тактичні і т.п. важко говорити. Тому відбулося як відбулося. Ми нарешті реалізували моменти, які в попередніх іграх транжирили. Тут у нас все зійшлося, пішла реалізація. Навіть на полі, яке важко назвати якісним, одному з найгірших в чемпіонаті, ми дали такий результат.

  1. В Драбові ти вдався до кількох змін у складі. Ібрагім в сезоні радше був блідою тінню самого себе, але ти його поставив у стартовому складі. Повірив у нього? Він виправдав довіру тоді?

Так. Ібрагім в нас форвард таранного типу, який може нав’язувати верхову боротьбу і не цурається бігової чорнової роботи. Попри те, що в «Альтаїра» високі захисники, які вміють грати на другому поверсі, нам теж тепер було ким їм протистояти, ким створювати моменти. Ібрагім у першому колі мав менше ігрового часу. Але причина тільки в ньому. Коли він став по іншому відноситися до своїх обов’язків, він грав в основному складі і нагадував себе зразка 2018 року, коли він був просто незамінним в нападі.

  1. Коломієць лише приїхав із-за кордону і швидко повернув місце у складі?

Це для нашої команди важливий гравець. Постать. Особистість. Фігура. Не лише на полі а і лідер в колективі, в роздягальні. Людина, яка відноситься до своїх обов’язків дуже відповідально. Один з стовпів, навколо якого будується команда. Він, зрозуміло, був не зовсім у формі після повернення із-за кордону. Але швидко прийшов до тями. І в тих іграх, в яких приймав участь, він беззаперечно нам допоміг. Нажаль, в матчі проти «Базиса» отримав важку травму і кінець сезону був глядачем. Хоча і вийшов на заміну у фіналі, але не то …

  1. Після Драбова на всіх очікував супер-матч проти «Базису». Знаю, що ти мав можливість вивчати гру майбутніх суперників у матчі «Базис» – «Златокрай-2017». Відчувалося, що «Базис» не приховує амбіцій боротися за чемпіонство? Міг би назвати минулорічний «Базис» найсильнішим в його історії?

Останні роки між нами завжди цікаві ігри. Напружені. Фактор «дербі Уманщини». Про це всі знають, розуміють. Команди виходять і грають лише на перемогу. Цьогорічний «Базис» після першого кола отримав якісне підсилення. І вони дійсно виглядали непогано. Але конкретно по нашому матчу, то наша команда повністю суперника переграла, практично не давши йому нічого створити біля наших воріт. Лише в самому кінці гри, здається, у них був момент. Вдалося нам тоді повністю нейтралізувати їх сильні сторони а наші навпаки продемонструвати. Матч був теж цікавим. І сказати, що він був легким з огляду на рахунок 3:0, хто бачив, не зможе. Просто сама організація гри з нашого боку була дійсно якісною і сильнішою. І хлопці відчули після гри – якщо є порядок, якщо вони виконують установку, то результат позитивний буде!

  1. З огляду на все вище можна максимально високо оцінити гру «УТК» проти «Базиса» і розгром останніх?

Думаю, що да. Гра з «Базисом», мабуть, що найкраща у сезоні. Хоча «Альтаїр» і перемогли 6:1, але то на той момент був не той суперник, щоб робити висновки.

ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ ДАЛІ….

 Джерело: umanfootball.com.ua