Підсумовуючи виступ «Шахтаря» U19, головний тренер відзначив черкащанина Ющенка

21 Грудня, 2022

Головний тренер «Шахтаря» U19 Оскар Ратулутра підсумував перше коло чемпіонату, поділився враженнями від виступів у Юнацькій лізі УЄФА та розповів про прогрес гравців. Зокрема тренер відзначив Олександра Ющенка з Черкас

– Перше коло видалось нелегким, адже ми грали у двох турнірах. Добре, що вдалося домогтися результату у Юнацькій лізі УЄФА, на жаль, у чемпіонаті результат не такий гарний. Від самого початку сезону ми мали труднощі, але нам удалося пройти підготовку й гідно відіграти перше коло. Ми – «Шахтар», і ми завжди ставимо собі за мету – посідати лише перше місце. Зрозуміло, що не все вийшло, однак ми маємо три матчі в запасі, і вже слід думати про другу частину чемпіонату. Безумовно, боротимемося лише за золото.

– За юнацьку команду «Шахтаря» дебютувало багато футболістів: Ломага, Савін, Цуканов, Бундаш, Сметана та інші. Як минула їхня адаптація?

– Для юнацького футболу постійна зміна поколінь – звичне явище. Ми вводимо нових гравців, аби вони вже розуміли той футбол і ті вимоги, що ми ставимо. Зазначу, що з усіх перелічених лише Цуканов пройшов увесь цикл підготовки, інші вливалися до колективу протягом сезону. Я задоволений усіма, певно, що їм є куди зростати. Хлопці повинні розуміти, що вже наступного року саме вони будуть кістяком команди і ми на них розраховуватимемо.

– Гравці в першому колі дуже часто змінювали свої позиції на полі. Чому ви використовували футболістів не на своїх позиціях і як хлопці ставились до перестановок?

– Сучасний футбол диктує універсалізм, що можна помітити в найкращих командах світу. Справді, ми застосовували таку практику, адже інколи доводилось вирішувати кадрові проблеми. Той-таки Роспутько встиг зіграти майже на всіх позиціях у лінії оборони й усюди виявив себе чудово. Виходячи із зони комфорту, кожен може проявити себе і продемонструвати те, чого ти від нього навіть не очікуєш.

– Більшість хлопців викликалися до розташування молодіжної та юнацьких збірних України.

– Це дуже приємно! Академія для того і працює, й виклики гравців до збірних України – визнання та оцінка. Справді, традиційно за збірну України U19 виступало багато футболістів 2004 року народження, до яких долучився й Олександр Ющенко, хоча він на рік молодший. Іще вперше до молодіжної збірної було викликано Дениса Твардовського та Кирила Сігеєва, що також дуже приємно.

– Прогрес яких гравців був помітним найбільше?

– Протягом пів року багато хлопців додали. Відразу скажу, що передусім прогресувала вся команда. Наш капітан Денис Твардовський також солідно виглядав у всіх матчах і дуже нас виручав. Той-таки Владислав Погорілий показав серйозні результати, не можу не відзначити Олександра Ющенка та Івана Лосенка. Антон Дрозд чудово влився до нашої команди, і якби не деякі проблеми зі здоров’ям, то відіграв би ще більше матчів.

– Друге місце в групі Юнацької ліги УЄФА стало для вас сюрпризом? Адже це лише третій випадок в історії Академії, коли «Шахтарю» вдалося вийти до плей-оф турніру.

– Безумовно, домоглися відмінного результату і показали рівень Академії. Ми розуміли, що на нас дивитиметься вся футбольна Європа. Головне, чого вдалося набути, – це досвіду, і чудово, що він став позитивним. Ми всі радіємо такому результату, проте зупинятись і зациклюватися на досягнутому не варто. Однак ми показали, що ми – «Шахтар», ми – українці, і ми – сильні.

– У минулому розіграші єврокубка команда набрала 9 очок, але не змогла вийти з групи. Що вдалося змінити для досягнення результату цього сезону?

– Я гадаю, минулого сезону ми також зіграли досить непогано. Тоді, на жаль, нам трохи не пощастило, але завдяки набутому досвіду та командній роботі цього сезону нам удалося вийти з групи.

– Було помітно, що після виходу до плей-оф єврокубка «Шахтар» грав упевненіше в чемпіонаті.

– Наприкінці чемпіонату команда виглядала свіжішою. Безумовно, не завжди вистачало сил на два турніри, зважаючи на логістику. Ми непогано впорались, навіть граючи у двох турнірах паралельно, продемонстрували гарний результат і набули потрібного досвіду.

– Як долали труднощі через постійні переїзди та щільний графік?

– Хлопці адекватно все сприймали. Іще перед початком чемпіонату ми пояснили, що під час гри можуть бути повітряні тривоги, що кожен матч може тягнутися навіть не один день. Усі сумлінно виконували свою роботу, ніхто не скаржився, я задоволений.

– Який матч був найкращим з погляду якості?

– Таких було багато. Відзначив би гру із «Селтіком», коли нам удалося перемогти та вийти до плей-оф. Того дня кожен віддався максимально, тому поєдинок у Шотландії запам’ятався більше від інших.

– Владислав Погорілий у чемпіонаті забив 15 м’ячів. Роль нападника стала визначальною для колективу?

– Ми радіємо за Владислава, адже він показав чудову гру, але все це завдяки зусиллям усієї команди. Певно, що для будь-якого тренера добре, коли нападник забиває і робить це регулярно. Його голи, його гра нам неодноразово допомагали цього року. Важливо, щоб Владислав продовжував так і далі, адже він один з найдосвідченіших гравців і саме він один з тих, хто є прикладом юним футболістам.

– Розкажіть про найближчі плани.

– Зараз усі у відпустці, проте кожен із футболістів має індивідуальний план роботи. Уже в січні команда збереться для тестування на газоаналізаторі. 10 січня плануємо вирушити до Туреччини на навчально-тренувальний збір, адже вже в лютому на нас чекає матч плей-оф Юнацької ліги УЄФА з «Хайдуком». У Туреччині плануємо провести 6 спарингів, але деталі наразі в процесі вирішення.

Джерело: shakhtar.com