Форвард «Дніпра-1» може замахнутися на бомбардирський рекорд Чемпіонату України

18 Квітня, 2023

В шести матчах весняної частини сезону-2022/23 у VBET Лізі найкращий бомбардир УПЛ — черкащанин Артем Довбик — забив сім м’ячів (шість з них — в трьох останніх турах).

В середньому на цьому відрізку сезону виходить більше гола за матч, і це дуже пристойний темп, з яким можна замахнутися на історичний рекорд Чемпіонату України — 25 голів Генріха Мхітаряна в сезоні-2012/13.

В цілому по сезону середня результативність форварда «Дніпра-1» трохи менша (0,9 гола за матч), але все одно більше, ніж у Мхітаряна в тому рекордному сезоні (0,86). Тому дійсно є привід для спостереження та прогнозів.

Цікаво, що серед футболістів, які забивали як мінімум 18 голів за один ЧУ (таких випадків вже 28), Довбик — один з кращих за середньою результативністю і ділить 2—3 місця в рейтингу з Сергієм Ребровим. Більше 20-ти років тому форвард «Динамо» також штампував голи, наче на конвеєрі, після чого поїхав підкорювати АПЛ (до «Тоттенгема»).

А найкращий показник усіх часів серед топ-бомбардирів УПЛ має Алекс Тейшейра. Восени 2015-го він набрав шалену форму і за 15 матчів відзначився 22 голами. До рекорду Мхітаряна залишалося зовсім трішечки, але бразилець «Шахтаря» взимку перебрався до Китаю і залишив незакритою гольову серію, яка розпочалася 28 серпня 2015 року і тривала 10 матчів поспіль (17 голів).

Джерело: УПЛ